نحوه پاک کردن کش مرورگرها

نحوه پاک کردن کش برخی از مرورگرها به قرار زیر است :

 

فایر فاکس:

 فایرفاکس را باز کرده و به قسمت Tools > Clear Recent History بروید. محدوده زمانی و آیتم هایی را که می خواهید پاک کنید انتخاب کرده و بر روی Clear Now کلیلک کنید.

 اینترنت اکسپلورر6:

اینترنت اکسپلورر 6 را باز کرده و به قسمت Tools > Internet Options > General بروید.

بر روی Delete Files کلیک کنید. در پنجره جدید باز شده چک باکس Delete all offline content را علامت بزنید و بروی OK کلیک کنید.

اینترنت اکسپلورر 7 و 8:

اینترنت اکسپلورر را باز کنید و به Tools > Internet Options > General بروید. زیر Browsing history بر روی Delete کلیک کنید. آیتم هایی را که مایل هستید حذف شوند انتخاب کنید و بر روی دکمه Delete کلیک کنید.

 اینترنت اکسپلورر 9:

ابتدا به قسمت Tools > Safety > Delete browsing history رفته سپس علامتِ قسمت Preserve Favorites website data را برداشته و در کنار گزینه های Temporary Internet Files و Cookies علامت بگذارید و در آخر بر روی Delete کلیک کنید.

Safari:

مرورگر Safari را باز کرده و به قسمت Safari > Empty Cache بروید و برای پاک کردن کش ، روی Empty کلیک کنید.

اُپرا:

اُپرا را باز کنید و به قسمت Tools > Delete Private Data رفته و مواردی را که مایل به حذف آنها هستید انتخاب کرده و در آخر روی گزینه Delete کلیلک کنید.

گوگل کروم:

در گوشه ی سمت راست صفحه ، بر روی تصویری که به شکل آچار است کلیک کنید و به قسمت Tools > Clear Browsing Data  بروید. مواردی را که مایل به حذف آنها هستید انتخاب کرده و محدوده زمانی مورد نظر را مشخص کنید و در آخر بر روی Clear Browsing Data کلیک کنید.

 

  • Email, SSL
  • 2 کاربر این مقاله را مفید می دانند
آیا این پاسخ مفید بود؟

Related Articles

پاکسازی کش دی ان اس/DNS Cach

شما با استفاده از مراحل ساده زیر می توانید کش DNS سیستم خود را خالی و پاک کنید: 1. ابتدا منوی...